Galerie

Ks. Andrzej Dołęgowski zorganizował ferie dla ministrantów.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku, Wspólnoty Różańcowe naszej parafii wspólnie z ks. Wiesławem i ks. Andrzejem przeżywali spotkanie świąteczne z racji Bożego Narodzenia.

Świętowanie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, rozpoczęliśmy od wspólnej wieczerzy wigilijnej w rodzinach. Następnie udaliśmy się na Pasterkę do Idzbarka, która została odprawiona o godz. 22.00 i o północy w Starych Jabłonkach. Przewodniczył i słowo wygłosił proboszcz ks. Wiesław Felka.

20 grudnia 2018 roku w kościele MB Królowej Polski w Starych Jabłonkach odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieći ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego. Po przedstawieniu, ks. Prtoboszcz zaprosił dzieci i rodziców oraz zaproszonych godści do oratorium i domu zakonnego (plebanii) na poczęstunek.  

W sobotę, 1 grudnia 2018 roku, młodzież wraz z ks. Andrzejem Dołęgowskim zorganizowali dla dzieci w oratorium Mikołajki. W programie między innymi: modlitwa, zabawa, prace plastyczne, poczęstunek oraz spotkanie z wyjątkowym gościem, św. Mikołajem. Każde dziecko otrzymało paczkę dzięki życzliwości pani Radnej.

16 listopada 2018 roku,w kościele w Idzbarku, odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowek w Idzbarku i poświęconie sztandar.aru. Uroczystej liturgi przewodniczył i homilię wygłosił miejscowy proboszcz ks. Wiesław Felka SDB. Po Mszy św. odsłonieto tablicę pamiatkową tego dnia. 

W południe w kościele w Starych Jabłonkach o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza św.  z okazji  100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Proboszcz. Po Mszy św. uczestnicy wyruszyli, aby zasadzić 100 jabłonek na 100 lecie Niepodległości.  

Wczesnym rankiem o godz. 7.00, ks. Proboszcz odprawił Mszę św. w kościele w Lubajnach dla grupy z Gminy Ostróda wyjeżdżającej do Warszawy, by uczestniczyć w Marszu Niepodległości. 

25 października 2018 roku, w Zawadach Małych odbył się uroczysty Apel ku czci pomordowanych jeńców. W tej uroczystości uczestniczył Proboszcz miejscowej parafii ks. Wiesław Felka SDB i poprowadził modlitwę. Na cmentarzu w Zawadach Małych znajduje się pomnik i obelisk, upamiętniający ofiary tego straszliwego mordu. Apel ku czci pomordowanych organizowany jest co roku przez Gminę Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

W sobotę,  20 października 2018 roku ks. Wiesław  zorganizował pielgrzymkę do Gierzwałdu dla Wspólnot Różańcowych.

W programie:

         09.00  - różaniec na miejscu objawień Matki Bożej i w drodze do źródełka

         12.00 - Eucharystia w kościele 

          

Strony